Warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych 27-29 kwietnia 2011 r.


pliki/pwik/galeria/Warsztaty_edukacyjne_27_29_kwiecien_2011/Nata_Aqua_logo-1.jpg

pliki/pwik/artykuly/loga kropelka opierajaca sie.jpg

„MAŁA kropelka, potrzebna wszystkim, a przez to WIELKA.”

W  ramach realizacji projektu  „Niezwykłe przygody z kropelką Wody - ochrona zasobów wodnych gmin Sierakowice i Sulęczyno”  w dniach 27-29 kwietnia 2011 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia miały na celu przekazanie wiedzy na temat znaczenia wody dla życia człowieka oraz całego ekosystemu, a także podniesienie  świadomości w zakresie ochrony i ograniczania zanieczyszczeń lokalnych zasobów wody jak również racjonalnego gospodarowania wodą wśród mieszkańców.

W zajęciach uczestniczyły cztery klasy drugie i pięć klas trzecich  Szkoły Podstawowej w Sierakowicach oraz Koło Młodych Badaczy z Tuchlina. Dzieci brały udział w wodnych eksperymentach   oraz grach i zabawach sportowych. Mogły wykazać się zdobytą wiedzą z zakresu objętego projektem, a także  talentem plastycznym i wokalnym. Zajęcia przeprowadziła Pani Joanna Kościołowska z zawodu nauczycielka w Szkole Podstawowej w Sierakowicach, z zamiłowania ekolog.

Składamy gorące podziękowania dla Firmy LONZA NATA Sp. z o.o. z Borkowa, która dostarczyła wodę mineralną dla uczestników spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii (tutaj)